Orion, zápisník, <A5, <A6

Kód: 413/TE/VEL 413/IST/VEL 413/LIN/VEL Zvolte variantu
Neohodnoceno
495 Kč
Skladen Skladen Skladen Zvolte variantu
Lineatura
Formát
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
25.10.2022 25.10.2022 25.10.2022 Zvolte variantu

Zápisník s motivem písma Orion od designérky a typografa Petry Dočkalové. 

 

Uvnitř zápisníku naleznete recyklovaný papír, který je vhodný na psaní plnícím perem či tenkými fixami. Vybrat si můžete z tří lineatur: tečky, linky, čistá.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Petra Dočekalová 

Petra Dočekalová (1991) je doktorandkou ateliéru Tvorby písma a typografie na UMPRUM v Praze. Je editorkou a autorkou knih Jaroslav Benda a písmoSkripty do výlohyTYPO 9010 a Jaroslav Benda 1882–1970. Od roku 2013 působí ve studiu Briefcase Type Foundry, kde pracuje na nových abecedách a technické podpoře fontů. 


Písmo Orion

Písmo Orion je první ze čtyř grotesků, které na konci 50. let minulého století navrhl Stanislav Maršo (1910–1976). Je to je výrazný a svébytný grotesk, který upoutá svou bytelnou kresbou. Byl navržen v jediné tučnosti jako široký titulkový řez určený zejména pro nadpisy, čemuž odpovídá velmi vysoká střední výška i zkrácené dotažnice. Orion je přizpůsobený dobově nekvalitnímu polygrafickému průmyslu a tehdejším náročným podmínkám novinové sazby. Právě modelace písma poplatná tehdejším náročným technickým požadavkům vytváří z Orionu nadčasové písmo.

Ačkoliv měl Orion všechny předpoklady pro to stát se písmem mnoha československých časopisů, jeho vznik přišel příliš pozdě. Brzy po jeho uveřejnění se ke slovu dostala nová technologie reprodukce písma – fotosazba, která zastínila klasickou ruční sazbu. Díky tomu ale dnes Orion vyniká jako zajímavé a neokoukané písmo. Původní písmo Orion vydala Grafotechna na začátku 60. let, digitální verzi včetně kurzivy a alternativních titulkových akcentů vydala v roce 2019 písmolijna Briefcase.

Typo edice

Typo edice vznikla jako hold česká typografii, která začala ožívat před sto lety a dala vzniknout dlouhé řadě ikonických písem a vynikajících typografů. Na vzniku této edice se podílelo několich z nich a každý z nich představil jeden z českých významných fontů


Formát: malý 10,5*15 cm, velký: 12,5*18 cm
Počet stran: 160
Vnitřní papír: recyklovaný 90 g/m2
Desky:
Kraft paper 259 g/m2, černá lepenka
Vazba: V4

Tento zápisník byl vyroben ručně, při dodržení postupů šetrných k přírodě.

stažený soubor

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: