Jaroslav - Zápisník

Kód: 395/TEC 395/CIS 395/LIN Zvolte variantu
Neohodnoceno
495 Kč
Skladen Skladen Skladen Zvolte variantu
Lineatura
Formát
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Můžeme doručit do:
24.10.2022 24.10.2022 24.10.2022 Zvolte variantu

Zápisník s motivem písma Jaroslav od grafika a typografa Martina Peciny. Můžete vybírat ze dvou velikostí a vnitřního formátu s tečkami, linkami nebo čistě bílého papíru. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Martin Pecina

Martin Pecina je knižní grafik a typograf. Píše blog věnovaný typografii a publikuje v odborném tisku doma i v zahraničí. Za své knižní úpravy byl opakovaně oceněn v soutěžích o Nejkrásnější české knihy či European Design Awards.


Písmo Jaroslav

Písmová rodina Jaroslav navazuje na pokusy českých prvorepublikových typografů o nalezení Národního stylu, unikátního výtvarného slohu pro nově vzniklý československý stát, a zároveň reprezentuje snahu o nalézání nového výrazu ve stařičké a zdánlivě vyčerpané latince. Na téma ale nazírá se znalostí všeho, co se v oboru za posledních sto let odehrálo. Jaroslav proto v prvé řadě reaguje na problém přehnané unifikovanosti bezserifových písem. Jeho novátorské pojetí minuskové i verzálkové abecedy osvěžuje značně vyvanulý koncept grotesků a znovu do něj vnáší tolik potřebný princip svobody a tvořivé hravosti.

Písmo Jaroslav, navazující na písmařskou tvorbu Jaroslava Bendy (1882–1970), vytvořil v roce 2017 český typograf Tomáš Brousil ve své Suitcase Type Foundry. Rodinu tvoří deset řezů o pěti stupních tučnosti a odpovídající kurzivy.

Typo edice

Typo edice vznikla jako hold česká typografii, která začala ožívat před sto lety a dala vzniknout dlouhé řadě ikonických písem a vynikajících typografů. Na vzniku této edice se podílelo několich z nich a každý z nich představil jeden z českých významných fontů


Formát: malý 10,5*15 cm, velký: 12,5*18 cm
Počet stran: 160
Vnitřní papír: recyklovaný 90 g/m2
Desky:
Kraft paper 259 g/m2, černá lepenka
Vazba: V4

Tento zápisník byl vyroben ručně, při dodržení postupů šetrných k přírodě.

stažený soubor

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: