RePublic - Diář 2021

Neohodnoceno
495 Kč 395 Kč od 395 Kč
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Formát
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Diář s motivem písma RePublic od designéra a typografa Filipa BlažkaMůžete vybírat ze dvou velikostí a plánovat tak žití v roce 2021 jak potřebujete a jak vám vyhovuje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Filip Blažek 

Filip Blažek od dětství miluje písmo a typografii a jeho vášeň se časem stala jeho profesí. Pracuje jako grafický designér ve studiu Designiq, o typografii píše a přednáší, a to především na Vysoké škole uměleckoprůmyslové a na vysoké škole ARCHIP v Praze.


Písmo Republic

RePublic je písmo, které odráží politické dění v Československu víc než kterékoli jiné. V roce 1955 byla v Československu vypsána soutěž na nové patkové písmo určené pro sazbu novin. Zvítězil návrh písma Public od Stanislava Marša (1910–1976), který o rok později realizoval národní podnik Grafotechna. Záhy se Public v českých tiskárnách rozšířil natolik, že jím byly od 60. let do začátku 90. let tištěné všechny české deníky. Není proto divu, že mezi designéry šlo o písmo neoblíbené, neoddělitelně spojené se lhaním a propagandou komunistického režimu.

Typo edice

Typo edice vznikla jako hold česká typografii, která začala ožívat před sto lety a dala vzniknout dlouhé řadě ikonických písem a vynikajících typografů. Na vzniku této edice se podílelo několich z nich a každý z nich představil jeden z českých významných fontů


Formát: malý 10,5*15 cm, velký: 12,5*18 cm
Počet stran: 160
Vnitřní papír: recyklovaný 90 g/m2
Desky:
recyklovaný papír
Vazba: V8

Tento diář byl vyroben ručně, při dodržení postupů šetrných k přírodě.

stažený soubor

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
PS Avatar autora Jiný desing 18.2.2021 22:00
Dobrý den, dostal jsem jiný design desing než jsem si objednal. Jedná so RePublic,ale není tam použité černé pozadí je prostě jiný než se presentuje.Bohužel v reálu působí hrozně obyčejně s tiskem na karton a se světloučkým písmem to vydrží pramálo. Trošku mne to u českého výrobku mrzí. Druhá věc,že kalendář postrádá záložkovou šnůrku a místo toho obsahuje gumičku k držení kalendáře v zavřeném stavu což je bezva,ale pořád hledat den je šílené. Dále mne hrozně mrzí u zapisovacího kalendáře absence prostoru či jiného držáku pro pero a tudíš musím nosit dva předměty.... bohužel jsem to zkusil používat a psát do něj tak nevracím,ale ten desing mne mrzí!
Odpovědět
PS Avatar autora Skvělá náprava 1.3.2021 11:42
Tak přátelé Vazárny, zcela upřímě chci poděkovat teamu Vazárny za naproso úžasnou nápravu. Po mé nespokojenosti s deignem mne kontaktoval zástupce společnosti a sjednal okamžitou nápravu ba co víc implementovali do nového diáře i mé první dojmy a vjemy. Touto odpovědí chci celému teamu Vazárny poděkovat a těším se na další spolupráci. Není nic lepšího než celý rok držet v ruce diář,který vás baví !!! Díky !!!!
Nevyplňujte toto pole: